Patriotyzm to...

Patriotyzm – vid slova “Patria” – Batkivshyna, zemlya batkiv.
Uspadkuvannya Ukrayiny yak modeli, sformovanoyi “BATKOM”, provokuye u nas komplex Edypa – vbyty batka, perestupyty cherez yoho tilo ta rozporyadjatys yoho spadshchynoyu na svij rozsud.
My hotily b perdaty Ukrainu nastupnym pokolinnyam ne zastyhlo-tradyciynou, a vidkrytoyu dlya novykh manipulyaciy.
Za vidsutnosti dominuyuchoi identychnosti sered ukrainciv my vidchuvayemo v sobi potencial stvoryuvaty novi identychnosti, yaki pochynautsya yak hudozhni proekty, ale mayut v sobi mozhlyvist prorostannya v realnist.

***

Patriotyzm – od słowa Patria – Ojczyzna, ziemia ojców.
Odziedziczenie Ukrainy jako modelu, sformowanego przez OJCA wywołuje w nas kompleks Edypa – prowokuje do zabicia ojca, przestąpienia jego ciała i rozporządzenia jego majątkiem wedle własnego uznania. Chcielibyśmy przyszłym pokoleniom przekazać Ukrainę nie zaskorupiało-tradycyjną, a otwartą na nowe manipulacje.
Przy braku jednej dominującej tożsamości wśród Ukraińców, czujemy w sobie potencjał tworzenia nowych tożsamości, które zaczynają się od projektów artystycznych, ale niosą w sobie możliwość przekształcenia się w rzeczywistość.
Rewolucyjna Przestrzeń Eksperymentalna

wróć

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.